Psikoteknik nedir, Psikoteknik Belgesi nasıl alınır, Psikoteknik fiyatları noktasında daima danışanlarımızı bilgilendiriyor ve bildiklerimizi aktarıyoruz. Psikoteknik Belgesi 1 saatte alınabilen bir belgedir. Psikoteknik Merkezleri Sağlık Bakanlığına bağlı kurumlardır.

Psikoteknik Genel Bilgiler

Psikoteknik testi yaptıaracak olan adayların bilmek istediklerini bu yazımız altında topladık. Merak ettiğiniz tüm herşeye buradan ulaşabilirsiniz.

psikoteknik nedir
Sürücülerde güvenli araç kullanmak için temel olarak bulunması gereken algı, dikkat, hafıza, muhakeme yeteneği, hız-mesafe tahmini gibi zihinsel özelliklerinin; tepki hızı, göz, el ayak koordinasyonu gibi psiko-motor yetenek ve beceri düzeyinin, risk alma, saldırganlık, sorumluluk, öz kontrol gibi tutum, davranış, alışkanlık ve kişilik özelliklerinin bilgisayar destekli test sistemleri kullanılarak ölçülebildiği” bir sistemdir.
gerekli evraklar
Psikoteknik testi için kaydolurken sizlerden istenilen evrakları istenilen sınıf Psikoteknik belgesine göre yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.
psikoteknik kimler alır
Ticari araç kullanan kişiler her 5 yılda bir yetkili psikoteknik merkezinden sağlık olduğunu gösteren psikoteknik değerlendirme raporunu almalıdır.
psikoteknik neleri ölçer
Trafik kuralları gereği trafik ortamındaki yeteneğe veya kapasiteye sahip olup olmadığını ölçer? Her trafik senaryosu için gerekli bir takım yetenekler vardır.
Uygulanan Testler
DİKKAT DÜZEYİ (SIGNAL) Bu testte, adayın, karmaşık uyaranlar arasından belirli uyaranları ayrıştırması istenerek, seçici dikkat düzeyi ölçülür.