2024 ODY Belgesi Neden Alınır?

ODY Belgesi Neden Alınır

ODY Belgesi Neden Alınır, ODY Belgesi Hangi Firmalara Zorunludur, ODY Belgesi Kimlere Zorunludur sorularını sürekli adaylar bize sormaktadır. ODY Belgesi Ticari Taşımacılık faaliyetlerinde bulunan ve gerekli yetki belgesine sahip firmaların en azından 1 adet bulundurmak zorunda oldukları Mesleki Yeterlilik Belgesidir.

ODY Belgesi Neden Alınır

K1 Yetki Belgesi, K3 Yetki Belgesi, R1 Yetki Belgesi, R2 Yetki Belgesi, N1 Yetki Belgesi, N2 Yetki Belgesi, C2 Yetki Belgesi, C3 Yetki Belgesi, D1 Yetki Belgesi, D2 Yetki Belgesi, L1 Yetki Belgesi, L2 Yetki Belgesi, P Yetki Belgesi gibi Yetki Belgelerine sahip olan işletmeler, en az bir ODY Belgesine sahip personeli istihdam etmek zorundadır. Bu şartı sağlamayan işletmelere cezai işlem uygulanır.

ODY Belgesi Neden Alınır
ODY Belgesi Neden Alınır

ODY Belgesi Sınav Tarihleri

ODY Belgesi neden alınır, ODY Belgesi alma süreci uzun gibi algılansa da sanılanın aksine çok daha kısadır çünkü Milli Eğitim Müdürlüğü, Orta Düzey Yöneticiler için önemli bir değişiklik yaparak, ODY Belgesi Sınavlarının sıklığını artırdı. Artık bu sınavlar her ay düzenlenmekte ve adaylar bir ay içinde ODY Belgesini alabilecekleri bir fırsata sahip olmaktadır. Kayıt dönemi genellikle her ayın 1 ila 15’i arasında gerçekleşirken, sınavlar ise bir sonraki ayın 1 ila 15’i arasında yapılmaktadır.

ODY Belgesi Veren Kurslar

ODY Belgesi neden alınır kadar Nereden alınır sorusu da çok önemlidir. Gerekli ruhsat ve kaliteli eğitim içeriklerine sahip ODY Kursundan alınmasında fayda vardır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı olmayan kurumlar ODY Belgesi veremez ve verdikleri belge kanunen geçerli olamaz. Bu süreçte sizlere yardımcı olabilecek Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurumumuz olan İstanbul Denge SRC, ODY ve ÜDY Merkezi‘ne ulaşmak için 0216 493 42 42 veya 0549 493 42 42 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

SRC Belgesi Nereden Alınır?

İstanbul Denge SRC, ODY ve ÜDY Merkezi ile 0216 493 42 42 veya 0549 493 42 42 numaralı telefonlarından 09:00 / 20:00 saatlerinde ulaşabilirsiniz.

Pendik SRC Belgesi ve Tuzla SRC Belgesi için araştırma yapıyorsanız size en yakın SRC Kursu için tıklayınız.

Pendik SRC Belgesi ve Tuzla SRC Belgesi için tercih edebileceğiniz kurs Denge SRC Kursudur.

SRC ODY ÜDY Psikoteknik Belgesi
2024 ODY Belgesi Neden Alınır

Tuzla bölgesinde bulunan SRC Kursumuza gelerek 1 ayda SRC Belgenizi alabilirsiniz. Psikoteknik Belgesi için randevu oluşturmanız gerekmektedir. Psikoteknik Merkezimize başvurarak randevunuzu alabilirsiniz.