2024 SRC Belgesi Alma Süreci Nasıl İşler?

src belgesi alma süreci nasıl işler

SRC Belgesi Alma Süreci Nasıl İşler, sorusu genellikle en çok sorulanlardan biridir. SRC belgesi almak isteyen sürücülerin ilk adımı, SRC eğitimine katılmaktır. Eğitime katılanlar, trafik kuralları, güvenli sürüş teknikleri ve ilgili konular hakkında bilgi edinirler. Eğitimi tamamlayanlar, sınava girmeye hak kazanır. Başarılı olanlar, SRC belgesini alır ve ticari araçları kullanma yetkisine sahip olur.

SRC Belgesi Alma Süreci Nasıl İşler
SRC Belgesi Alma Süreci Nasıl İşler

SRC Belgesi Alma Süreci Nasıl İlerler?

Bu eğitimlere katılan sürücülere, kurslarına kayıt olduktan sonra eğitimi başarıyla tamamladıklarını gösteren bir belge verilecektir.

Bu belge ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan sınava girilir. Sınavda başarılı olan kursiyerler, SRC belgelerini alabilmek için ilk iş gününde harçlarını yatırarak başvurabilirler.

SRC sınavında geçme notu 100 üzerinden 70 puandır ve toplamda 40 soru sorulmaktadır. Bu sorulardan 28’inin doğru cevaplanması geçmek için yeterlidir.

SRC Belgesi Alma Süreci Nasıl İlerler
2024 SRC Belgesi Alma Süreci Nasıl İşler

SRC1 Belgesi Nereden Alınır?

İstanbul Denge SRC, ODY ve ÜDY Merkezi ile 0216 493 42 42 veya 0549 493 42 42 numaralı telefonlarından 09:00 / 20:00 saatlerinde ulaşabilirsiniz.

Pendik SRC 1 Belgesi ve Tuzla SRC 1 Belgesi için araştırma yapıyorsanız size en yakın SRC 1 Kursu için tıklayınız.

Pendik SRC 1 Belgesi ve Tuzla SRC 1 Belgesi için tercih edebileceğiniz kurs Denge SRC Kursudur.

SRC ODY ÜDY Psikoteknik Belgesi
SRC ODY ÜDY Psikoteknik Belgesi

Psikoteknik Belgesi için randevu oluşturmanız gerekmektedir. Psikoteknik Merkezimize başvurarak randevunuzu alabilirsiniz.