2020 Ticari Araç Kullanım Belgesi Nedir?

Ticari Araç Kullanım Belgesi Nedir?

Ticari Araç Kullanım Belgesi Nedir sorusu sürekli son zamanlarda tarafımıza sıklıkla sorulan sorulardan bir tanesidir. Aslında Ticari Araç Kullanım Belgesi kısaca SRC Belgesi diyebiliriz.

Yurtdışı veya Yurtiçinde, Yolcu veya Yük taşımacılığı faaliyeti gösteren Ticari araç kullanan sürücülerin (kamyon, kamyonet, otobüs, minibüs) alması zorunlu bir Mesleki Yeterlilik Belgesidir.

SRC Belgesi alabilmek için SRC Belgesi veren SRC Merkezine kayıt olmanız gerekmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı ve ruhsata sahip olması gerekmektedir.

25.02.2003 tarihi öncesi ehliyet sahipleri ise kuruma gitmeden E-Devlet üzerinden rahatlıkla Muafiyetli SRC Belgesi başvurusu yapabilir ve alabilir.

Muafiyetli SRC Belgesi Nasıl Başvurulur detaylı anlatımı için tıklayın.

Ticari Araç Kullanım Belgesi Nedir
Ticari Araç Kullanım Belgesi Nedir

SRC, ÜDY ve ODY Belgesi Nereden Alınır?

İstanbul Denge SRC, ODY ve ÜDY Merkezi ile 0216 493 42 42 veya 0549 493 42 42 numaralı telefonlarından 09:00 / 20:00 saatlerinde ulaşabilirsiniz.

Pendik SRC Belgesi ve Tuzla SRC Belgesi için araştırma yapıyorsanız size en yakın SRC Kursu için tıklayınız.

Pendik SRC Belgesi ve Tuzla SRC Belgesi için tercih edebileceğiniz kurs Denge SRC Kursudur.

SRC ODY ÜDY Psikoteknik Belgesi
Denge Ulaştırma Hizmetleri

Tuzla bölgesinde bulunan SRC Kursumuza gelerek 1 ayda SRC Belgenizi alabilirsiniz. Psikoteknik Belgesi için randevu oluşturmanız gerekmektedir. Psikoteknik Merkezimize başvurarak randevunuzu alabilirsiniz.